Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde aniden bastıran dolu ve sağanak yağış bir köyde sele neden oldu. Tarım arazilerinin sular altında kaldığı köyde sel suları parke taşlarını yerinden söküp önüne ne kattıysa sürükledi.
 

Şuhut ilçesine bağlı Akyuva köyünde aniden bastıran dolu ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağışla birlikte yaşanan sel baskınları sonucu birçok ev ve ağıl sular altında kalırken, azgın sular köy yollarındaki parke taşlarını da yerinden söküp sürükledi. Yolların çamur ve moloz yığınına döndüğü köyde İlçe Özel İdaresi ekipleri tarafından temizlik çalışması başlatıldı. Sel sularından tarım arazileri de etkilenirken, birçok vatandaşa ait ekili alanlar zarar gördü.


Köy muhtarı İsmail Karataş, yaşanan sel felaketi sonrası mağduriyet yaşandığını ifade ederek, 'Köyümüzde aşırı bir yağış yağdı ve dolu da yağdı. Özellikle arazilerimiz zarar gördü, maddi hasarımız çok büyük. Yollarımızda aşırı yağış ve sel parke taşlarını kaldırdı, içme suyu şebekesinde boru patlaklarına neden oldu' dedi.

 


Şuhut Akyuvada Sel suları parke taşlarını yerinden söktü

Şuhut Akyuvada Sel suları parke taşlarını yerinden söktü